Koukněte se na stránky: www.ozdoby-vanocni.cz/

                                    www.vanocniozdoby.cz/

                                    www.edekor.cz/vanocni-ozdoby-109.aspx

                                    www.ceske-tradice.cz        

                                   vanoce.pritelkyne.cz

 

Vánoční dekorace do oken

Okenní fólie

Okna přímo vybízejí k tomu, abychom je vyzdobili vánočními dekoracemi. Kromě světelných dekorací můžeme do oken zavěsit háčkované vánoční ozdoby, ať už to budou vločky nebo jiné motivy. Použít můžeme samozřejmě i skleněné vánoční ozdoby. Při zavěšování několika skleněných koulí volte různou délku řetězu pro jejich upevnění. Výsledný dojem bude o mnoho lepší z estetického hlediska a navíc snížíte riziko rozbití ozdob v případě nechtěného “ťuknutí” do některé z nich.

Okna můžeme ozdobit také vánočními dekoracemi z papíru. Ty si můžeme jednoduše vyrobit i sami. Stačit nám k tomu budou jen různě barevné papíry, nůžky, tužka a lepidlo. Koupit můžete také okenní folie s nejrůznějšími zimními a vánočními motivy.

Okenní dekorační fólie, ale i další vánoční dekorace do oken si můžete objednat prostřednictvím internetu

 

Světelné dekorace

Nádherně ozdobené a rozsvícené ulice měst jsou jasným signálem nastupujícího adventu. Je to doba, kdy jsou dny krátké, šero se nenápadně plíží krajinou již v časném odpoledni. Právě světlo má přitom v předvánoční době důležitou symbolickou úlohu. Ať již jde o světlo hvězdy, za kterou kráčeli mudrcové, aby se poklonili právě se narodivšímu Ježíši, nebo o světlo vánočního stromečku či svící na adventním věnci.

Světelné vánoční dekorace jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc zejména několik posledních desetiletí. Můžeme je rozdělit na světelné dekorace pro venkovní osvětlení a světelné vánoční dekorace do interiéru.

V době adventu se do vánočního hávu ponořují centra měst, obchodní střediska, hotely a restaurace, komerční a firemní budovy, výlohy obchodů i rodinné domy. U specializovaných firem můžete světelné vánoční dekorace nakoupit nebo si je nechat i odborně nainstalovat. Na trhu jsou k dispozici světelné řetězy, girlandy, závěsy či krápníky. Vybírat můžeme, zda chceme světla s čirými, bílými nebo barevnými žárovičkami, ty navíc mohou blikat (některé naprogramované dekorace dokáží vytvářet i zajímavé efekty) či trvale svítit. Trendem se stává osvětlení z LED diod, které se vyznačuje dlouhou životností a menší spotřebou energie. Nezapomeňte, že pro venkovní výzdobu lze použít výhradně světelné dekorace určené pro exteriéry (venkovní použití). Tato informace musí být součástí výrobku – na obalu a v návodu.

Ze světelných vánočních dekorací do interiéru musíme na prvním místě zmínit osvětlení na stromeček. Klasické svíčky, které vykouzlí neopakovatelnou atmosféru, postupně nahrazují svíčky elektrické, případně nejrůznější lucerničky a vánoční světýlka. Ta si lidé zvykli dávat i do oken, případně jimi můžeme ozdobit garnýže apod.

Při nákupu světelných vánočních dekorací pečlivě dbejte na to, co a od koho kupujete. Na trhu se pravidelně objevují levné elektrické vánoční dekorace většinou dovážené z Asie, které nesplňují místní normy. V lepším případě pak můžete Vánoce prožít bez “světýlek”, v horším případě může hrozit úraz elektrickým

 

Vánoční ozdoby

Vánoční ozdoby a dekorace zkrášlují naše obydlí od počátku adventního období přes samotné svátky vánoční. K nejobvyklejším ozdobám v posledních letech patří skleněné vánoční ozdoby, které se zavěšují na vánoční stromeček, ale i do oken a jinde. K velmi oblíbeným ale patří také háčkované vánoční ozdoby, slaměné vánoční ozdoby a vánoční ozdoby ze dřeva. Ve všech případech se jedná o tradiční materiály, ze kterých si ozdoby vyráběli již naše babičky a dědečkové.

Tip: Internetový obchod s nabídkou ručně i strojově háčkovaných vánočních ozdob, slaměných ozdob i dalších vánočních produktů